Web sitemiz yeni tasarımı ile en yakın zamanda sizlerin beğenisine sunulacaktır.
Duyurular

Köyümüze tarımsal sulama ile ilgili tesisat ve vana sistemi döşenerek, 300 tonluk sulama havuzu yapılmıştır.


Köyümüz içme suyu ana deposu bakım ve tadilatı ile ilgili ihalesi yapılmıştır.


Köyümüzün büyük bir bölümünün meydan ve çevre düzenlemesi yapılarak, yol ve mahalleler parke taşı ile döşenmiştir.


Köy muhtarlığı tarafından kurdurulan sistem sayesinde köyümüz 24 saat Güvenlik Kameraları ile izlenmektedir.


İzmir Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 8,5604   8,5758
EURO 10,0896   10,1077
       
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
  Kültür Durumu

Köyümüzde okuma-yazma bilmeyen hemen hemen yok gibidir. Okumaya ilgi büyüktür. Köy kahvelerine hergün birkaç tane günlük gazete gelmekle birlikte; hususi olarak evine günlük gazete alanlar da vardır. Köy İşleri Bakanlığı ve Merkez Bankası Başkanlığı yapmış olan İsmail Hakkı AYDINOĞLU köyümüzde yetişmiştir. 
   
   Köyümüzden bir doktor, bir albay, çeşitli branşlarda yedi öğretmen, bir astsubay, bir uzman erbaş, bir savcı, bir maden mühendisi ve bir polis çıkmıştır. Çeşitli fakültelerde öğrenim gören ve bu fakülteleri bitirip halen göreve başlamayı bekleyen üniversite mezunlarımız da oldukça fazladır.

   Köyümüz genelinde Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan dikiş-nakış kurslarına birçok genç kızımız ve ev hanımları katılmış ve güzel işler çıkararak belgelerini almışlardır.

   Yine Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından 2010 yılında köyümüz okulunda Temel Bilgisayar Okur Yazarlığı, İnternet ve e-posta Yönetimi, Ofis Programları Kullanımı kursları açılmış, köy halkımız bu kurslara yoğun ilgi göstermiş ve kursu tamamlayanlar sertifikalarını almışlardır.

   2011 yılında Ulaştırma Bakanı Sayın Binali YILDIRIM' ın katkılarıyla köyümüzün internet ağı döşenmiş, kısa sürede bir çok kişi internet hizmetinden yararlanmaya başlamıştır.

   İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından köyümüzde bilinçli tarım ve hayvancılık ile ilgili çeşitli seminerler ve bilgilendirme toplantıları yapılmaktadır. Ayrıca 2011 yılında köyümüze Ziraat Mühendisi atanmıştır.