Web sitemiz yeni tasarımı ile en yakın zamanda sizlerin beğenisine sunulacaktır.
Duyurular

Köyümüze tarımsal sulama ile ilgili tesisat ve vana sistemi döşenerek, 300 tonluk sulama havuzu yapılmıştır.


Köyümüz içme suyu ana deposu bakım ve tadilatı ile ilgili ihalesi yapılmıştır.


Köyümüzün büyük bir bölümünün meydan ve çevre düzenlemesi yapılarak, yol ve mahalleler parke taşı ile döşenmiştir.


Köy muhtarlığı tarafından kurdurulan sistem sayesinde köyümüz 24 saat Güvenlik Kameraları ile izlenmektedir.


İzmir Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 8,5604   8,5758
EURO 10,0896   10,1077
       
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. (A.Maurrois)
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
  Köyümüzün Tarihçesi

 1960-62 yıllarında köyümüzden geçmekte olan iki Alman turist tarafından çekilen resimler, turistlerin ülkelerine döndükten sonra köyümüze posta ile ulaştırılmış olup, köy odamızda sergilenmektedir. Şu an resimde bulunan kişilerin bir çoğu hayatını kaybetmiş olup, izleyenlere nostalji yaşatmaktadır.(Turistler: İkinci resmin sağ alt köşesinde çay içen kişiler...)
 
 
TARİHÇEMİZ
    Saygıdeğer emekli öğretmenimiz Mestan YAPICI'nın kendi araştırmaları ve çeşitli kaynaklar ışığında 1995 yılında yayımladığı "BEYDAĞ" adlı kitabından aldığım bilgilere göre Erikli; Beydağ İlçesi'nin en eski yerleşim yeridir. "Protohitit" diline ve çevresine giren yer adlarının "URA" ile teşkil edilişi sonucu ve uygarlıklar arasında el değiştirmelere uygun olarak; ( Tasaura, Tasavra, Tasahorya, Tesavra) gibi değişik adlarla anılmıştır.Hititler zamanından beri yerleşim yeri olarak birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Muhteşem doğal güzelliği ve verimli topraklarıyla hem içinde yaşayanlara, hem de gezmek için gelenlere huzur veren Erikli; Aydın Dağları'nın doğu ucunun, kuzeye bakan yamaçlarının eteğinde bulunan şirin bir köydür. Önceleri yerleşim merkezinin Avuncular Mahallesi olduğu bilinmektedir. Ancak; sonraki yıllarda daha güneyde olan köyün üst tarafları yeni yerleşim yeri olmaya başlamış, Avuncular Mahallesinde oturanlar birer birer yeni yerleşim bölgesine yerleşmeye başlamışlardır. Şu anda Avuncular Mahallesi'nde sadece bir aile kalmıştır. "Ören" denen semt yeni yapıların altında kalmıştır.Kurtuluş Savaşı'nda, Nazilli-Sinekçiler'den dağa top getirebilmek için yapılan top yolu; 1989 yılında Beyköy'e bağlanmıştır. 
   1872 yıllarında Erikli'ye gelen Evliya ÇELEBİ'nin gördüğü kiremit örtülü yedi dükkandan üçü halen durmaktadır. Bugün köy içinde; 4 dükkan, 3 kahvehane,bir berber ve irili-ufaklı birkaç küçük işyeri bulunmaktadır.